Żele do mycia twarzy są popularne jak nigdy dotąd. To dlatego, że bardzo modna stała się dwuetapowa pielęgnacja, mająca na celu jak najlepsze oczyszczenie twarzy i przygotowania jej do dalszej części pielęgnacji. To już niemal obowiązkowy element każdej domowej kosmetyczki – zarówno dla osób, które się malują i chcą skutecznie zmyć z siebie pozostałości po makijażu, jak i tych, którzy chcą zadbać o czystą skórą po całym dniu pełnym obowiązków.
Po co żel do mycia twarzy?
Skóra wymaga nie tylko zmycia makijażu. Wręcz przeciwnie – jest on kwestią drugorzędną. To, co najbardziej wpływa na stan skóry to czynniki zewnętrzne. Ludzie całe dnie obcują z warunkami atmosferycznymi, detergentami, lekami i bakteriami – które po całym dniu wręcz błagają o to, by pozbyć się ich z twarzy. Przedostanie się tych rzeczy przez warstwy skóry, powoduje zatykanie się porów, co sprzyja powstawaniu stanów zapalnych i zaskórników, czyli ogromnego problemu dla wielu nastolatków, ale także dorosłych. Co więcej, bez mycia twarzy nie dochodzi do ochrony płaszcza lipidowego, który chroni naskórek.
Uwaga szczególnie latem! Żele do mycia twarzy to gwarancja zabezpieczenia w ciepłe miesiące, gdy skóra stale pracuje, narażona jest na promieniowanie i wysokie temperatury. Pod jej wpływem często dochodzi do licznych podrażnień, będących pożywką dla bakterii.
Żele do mycia twarzy – jak wybrać?
Dużą popularnością cieszą się delikatne środki myjące, które dokładnie usuwają zanieczyszczenia, a jednocześnie nie podrażniają twarzy. Takie żele do mycia twarzy przygotowują skórę przed kolejnymi etapami pielęgnacji, a jednocześnie zawarte w nim składniki nie wchodzą z interakcję z kremem, serum czy innym środkiem, który zostanie użyty przed snem czy wyjściem do pracy. Żele do mycia twarzy dzięki delikatnemu składowi są także świetne, by nie podrażniać wrażliwych oczu, czy skóry.
Choć wiele osób zauważa, że zanim znajdzie się doskonały żel do mycia twarzy, trzeba przetestować wiele rozwiązań, warto zredukować pole wyboru dzięki kierowaniu się kilkoma kryteriami, przede wszystkim:
- żel jest skuteczniejszy niż pianka, ponieważ jest mocniejszy, dobrze poradzi sobie z pełnym makijażem i usunie podkład (pianka jest często stosowana jako drugi etap pielęgnacji, zaraz po żelu);
- w oczyszczaniu ważne jest przywrócenie skórze odpowiedniego pH, w tym celu ważne jest, aby wybrać kosmetyk, który utrzyma je na właściwym poziomie;
- można zakupić żele z peelingiem i innymi dodatkami, jednak trzeba mieć na uwadze, że ich składniki mogą źle reagować na kolejne etapy pielęgnacji, a co za tym idzie, ostatecznie podrażniać, a nie pomagać skórze.
Żele do mycia twarzy – podsumowanie
Dobre żele do mycia twarzy to produkty przebadane dermatologicznie, sprawdzone i polecane przez klientki. Warto korzystać z ofert sklepów, które oferują produkty różnych producentów, a jednocześnie oferują wyczerpujące opisy danego rozwiązania i opinie od kupujących. Dzięki temu można łatwo zweryfikować, czy produkt spełni swoje potrzeby – a następnie go przetestować!