lakiery świecące w ciemności

Z roku na rok na rynku pojawiają się nowe trendy w manicure hybrydowym. Prócz niezwykle modnych stylizacji paznokci w stylu kociego oka czy florystycznych zdobień typu flower nails do dyspozycji mamy innowacyjne lakiery fluorescencyjne o właściwościach świecących w ciemności. Jak działają lakiery świecące w ciemności oraz jak z ich pomocą stworzyć modną, oryginalną stylizację?

Jak działają lakiery fluorescencyjne?

Działanie lakierów fluorescencyjnych opiera się na właściwościach zatrzymujących padające na nie światło. Ekspozycja na światło dzienne nadaje im właściwości fluorescencyjne, a po przejściu do ciemnego pomieszczenia paznokcie świecą w ciemności nawet przez kilkadziesiąt minut. Dzięki temu lakiery tego typu są świetnym wyborem na imprezy i festiwale.

Prócz właściwości fluorescencyjnych, lakiery świecące w ciemności zostały opracowane z wykorzystaniem najwyższej jakości składników. Dzięki temu:

  • cechują się taką samą trwałością i odpornością na czynniki zewnętrzne jak klasyczne lakiery hybrydowe,
  • posiadają wysoką przyczepność oraz właściwości samopoziomujące,
  • ich aplikacja jest łatwa i przyjemna, również dla amatorów,
  • cechują się wysokim kryciem i dużym nasyceniem koloru, przez co świetnie prezentują się nawet w normalnych warunkach.

Lakiery świecące w ciemności w stylizacji paznokci

Lakiery fluorescencyjne otwierają nowe możliwości w hybrydowej stylizacji paznokci. Można nakładać je jak zwykły lakier – pozwoli to na co dzień uzyskać bardziej subtelny, klasyczny efekt, by dopiero w ciemności ujawnić dodatkowe właściwości stylizacji. To doskonały wybór na manicure imprezowy, który jednocześnie może być bez przeszkód noszony do pracy lub szkoły.

Lakiery świecące w ciemności (https://makear.pl/pl/menu/glow-in-dark-607.html) świetnie sprawdzą się również do wykonywania zdobień oraz akcentów w stylizacji. Nałożone na jeden lub dwa paznokcie pozwolą nadać jej nieco bardziej ekstrawagancki i oryginalny wygląd, jednocześnie zachowując pełną subtelność. Mogą być także wykorzystywane wyłącznie do tworzenia detali i drobnych zdobień w manicure hybrydowym.