Lifting twarzy Kraków

Lifting twarzy Kraków znany też jako podniesienie lub plastyka twarzy jest niezwykle popularnym zabiegiem wykonywanym w zakresie medycyny estetycznej. Jego celem jest skorygowanie rysów twarzy, likwidacja zmarszczek lub innych mankamentów, w tym też nagromadzonej w niektórych częściach twarzy tkanki tłuszczowej.

Lifting twarzy Kraków

lifting twarzy kraków

Zabiegi liftingujące na twarz polegają na zredukowaniu tkanki w środkowych i dolnych obszarach twarzy, zaś w trakcie zabiegu specjaliści odpowiednio naciągają skórę, z jednoczesnym delikatnym przesuwanie osłaniającej mięśnie powięź (w miejscach, w których skóra straciła sprężystość). Specjalnie nacięcia, które wykonywane są w trakcie liftingu twarzy przeprowadza się w mało widocznych miejscach (zwykle na skroniach lub za uchem). Sam zabieg zaliczany jest do zabiegów inwazyjnych, do których konieczna jest odpowiednia kwalifikacja pacjentów.

Inne zastosowanie liftingu twarzy

Oprócz tego, że lifting twarzy ma na celu uniesienie pewnych jej partii, zabieg bardzo często wykonywany jest w celu spłycenia na przykład linii pomiędzy nosem a ustami, zaś sam zabieg bardzo często uzupełniany jest dodatkowymi wypełniaczami (na przykład tak zwaną autologiczną tkanką tłuszczową). Cały zabieg zazwyczaj przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym i zajmuje on około 3 godzin. Rekonwalescencja po zabiegu liftingu twarzy trwa do dwóch tygodni, przy czym pierwsze szwy ściągane są już w piątej dobie po operacji.