zestaw pędzli do makijażu

Aby wykonać piękny makijaż, potrzebujemy odpowiednich akcesoriów. Pędzle są jednych z najważniejszych rzeczy w kosmetyczce. Dzięki pędzlom wykonujemy makijaże codzienne jak i te wieczorowe. Jest dużo pędzli w sprzedaży, jednak jaki wybierzemy zależy jakie mamy wymagania do danej rzeczy, jakim preferujemy budżetem. Dobrym wyborem dla osób początkujących są gotowe zestawy pędzli.

Jak wybrać pędzle?

Pojedyncze pędzle są najlepsze dla osób które chcą przetestować daną markę, gdy szukamy konkretnego kształtu i chcemy wymienić swój stary pędzel na nowy. Jeśli chcemy zakupić pędzle pojedynczo, podniesie to koszt całego budżetu. To, jakie zestawy kupimy, zależy także jaki makijaż chcemy wykonać. Jeśli często wykonujesz makijaż codzienny, bez intensywnego makijażu ust, oczu, dla takiej osoby wystarczą pędzle do podkładu, pudru, brwi i jednego pędzelka który będzie służył do blendowania cieni. Jest to dobry wybór, także można rozwijać kolekcję pędzli, to zależy, jednak od rodzaju kosmetyków jakie chcemy stosować. W niektórych zestawach można znaleźć kilka pędzli które są płaskie, dają one lepszy efekt końcowy. Tani zestaw, też możemy dostać z kilkoma pędzlami, ale bardziej się opłaca inwestować w mniejsze zestawy, lepszej jakości, który sprawi że przy czyszczeniu się nie zniszczy.

Dopasowanie do kosmetyków

Pamiętajmy, że kupując pędzle musimy pamiętać jakie mamy kosmetyki. Pędzle powinny być przyjazne do naszej skóry, ale też dopasowane gęstością oraz materiałem, który będzie pasował do kosmetyków. Pędzle naturalne sprawdzają się przy aplikacji suchej, wymagają też dokładniejszej i ostrożniejszej pielęgnacji.