Panie posiadające jasną karnację bardzo często mają problem z właściwym dobraniem bronzera. Jak wiadomo jest to bowiem kosmetyk, którego celem jest przyciemnienie skóry, a także konturowanie twarzy, czego efektem jest optyczne zmniejszenie nosa czy wyszczuplenie twarzy. Na rynku obecnie dostępnych jest bardzo dużo rodzajów tego produktu. 

Czym powinno się zatem sugerować przed podjęciem ostatecznej decyzji?

Rekomendowane jest, by bronzer był dwa odcienie ciemniejszy w porównaniu do skóry. Panie muszą również pamiętać, aby wybierać produkt do swojego aktualnego koloru skóry. Nie jest zatem zalecane dokonywaniu zakupu latem, jeżeli kosmetyk będzie stosowany dopiero zimą. Nie powinno się również sugerować odcieniem pudru. Ponadto panie, których celem jest używanie kosmetyku praktycznie przez cały rok, polecane jest zaopatrzenie się w dwa kosmetyki o dwóch różnych odcieniach, jeden na wiosnę i lato, z kolei drugi na jesień i zimę. Z kolei przedstawicielkom płci pięknej, które nadal mają wątpliwości, na jaki bronzer się zdecydować, zalecana jest paletka bronzerów. 

Dlaczego warto zdecydować się na bronzer?

Zdecydowanie najczęściej wymienianą zaletą bronzera jest możliwość uzyskania efektu opalonej skóry. Warto również zaznaczyć, że kosmetyk np. bronzer lovely może ukryć ewentualne mankamenty, do których należy zaliczyć wystający nos, szpiczasty podbródek czy zbyt duże skrzydełka nosa. Ponadto bronzer wibo może odpowiednio podkreślić rysy. Bardzo często z produktu korzystają kobiety o okrągłej twarzy. Celem przedstawicielek płci pięknej jest nie tylko i wyłącznie wyszczuplenie twarzy, ale również nadanie jej właściwej smukłości. Produkt ponadto pozwala na podkreślenie kości policzkowych. Warto także mieć świadomość, że przed dostępnością bronzerów w Polsce, panie musiały ratować się odpowiednim strzyżeniem.