manicure hybryda

Głównym zadaniem primera do paznokci jest przygotowanie płytki do manicure i wydłużenie jego trwałości. Jakie primery do hybryd to najlepszy wybór?

Primer do paznokci – co to jest?


Primer jest pomocniczym kosmetykiem, który może być stosowany z różnymi typami manicure, w tym także hybrydowym. To produkt, który odtłuszcza i zwiększa przyczepność płytki paznokciowej.

Zastosowanie primera do paznokci powoduje, że lakiery lepiej przywierają do płytki i są trwalsze. Niestety, może on powodować osłabienie paznokci.

Primer bezkwasowy lepszy dla paznokci od kwasowego
Primery można podzielić na dwa rodzaje:
– kwasowe – acid
– bezkwasowe – acid free

Jako uniwersalny primer do paznokci poleca się produkt bezkwasowy, który ma delikatną, bezzapachową formułę, a także nie powoduje podrażnień. W większości przypadków zapewnia optymalne efekty stylizacji.

Z kolei primery kwasowe (zobacz takie) działają intensywniej. Mocno wytrawiają płytkę, dlatego mogą szczypać i piec podczas aplikacji. Nie są one polecane osobom z wrażliwymi, osłabionymi, cienkimi paznokciami.

Jaki primer do hybryd będzie najlepszy?


Bezkwasowy primer może być używany także jako primer do hybryd. To produkt, który bardzo dobrze współpracuje ze produktami do manicure hybrydowego, znacznie wydłużając jego trwałość.

Niekiedy jednak nie jest on wystarczający dla uzyskania wysokiej przyczepności. Można wtedy zastosować primer kwasowy, lecz należy pamiętać o tym, że może on pogorszyć stan paznokci.