hybrydy

Manicure hybrydowy stał się obecnie bardzo popularną formą stylizacji paznokci. Z powodzeniem zastępuje on tradycyjny sposób ich malowania. Nie bez powodu po lakiery hybrydowe sięgamy coraz częściej, a na ich produkcję i sprzedaż decyduje się coraz więcej znanych marek kosmetycznych.
Sam sposób stylizacji nie różni się znacząco od malowania paznokci lakierami tradycyjnymi. Należy jednak pamiętać o kilku podstawowych krokach, które są niezbędne do prawidłowego wykonania manicure hybrydowego.
Pierwszym etapem jest przygotowanie płytki paznokcia (odsunięcie skórek, nadanie kształtu) oraz wypolerowanie samej hybrydypłytki bloczkiem polerskim. Po tym etapie możemy przystąpić do nałożenia bazy, którą następnie należy utwardzić w lampie. Tak przygotowana płytka gotowa jest na przyjęcie wybranego przez nas lakieru hybrydowego. Ilość warstw lakieru zależy od indywidualnych preferencji, należy jednak pamiętać, aby warstwy były cienkie i pojedynczo utwardzane w lampie. Ostatnim etapem jest nałożenie topu oraz odtłuszczenie paznokcia (jeśli top wymaga tej czynności).
Hybrydy już na stałe zagościły wśród proponowanych usług praktycznie wszystkich salonów kosmetycznych i są najczęściej wybieraną formą stylizacji paznokci. Wśród zalet stosowania właśnie takiej formy manicure można wymienić z pewnością trwałość i odporność lakierów hybrydowych. Paznokcie po takim zabiegu są bardzo błyszczące, a sam lakier nie odpryskuje. Utwardzenie hybrydy w lampie sprawia, że pięknymi i zadbanymi paznokciami możemy cieszyć się naprawdę bardzo długo.