szampon na ciemieniuchę

Ciemieniucha nie jest groźna dla zdrowia dziecka, jednak warto poszukać metod pozbycia się takiego stanu rzeczy. Na rynku znajdziemy szampony na ciemieniuchę, jakie działają sprawnie i dają pożądane efekty. Czym jest ciemieniucha? Jak można się jej pozbyć u niemowlaka?  O czym pamiętać?

Przyczyny i objawy ciemieniuchy

Problem pojawia się najczęściej między 2 a 10 tygodniem życia dziecka. Z wyglądu przypomina łupie z o lekko brunatnym lub żółtym zabarwieniu. Łuski przylegają do skóry i są tłuste. Występują głównie na owłosionej skórze główki malucha, jednak niekiedy atakują też brwi, czoło, klatkę piersiową, czy nawet buzię. Dawniej uważano, że ciemieniucha jest wywołana nieprawidłowym dbaniem o skórę dziecka. Aktualnie wiemy znacznie więcej, a zmiany wynikają z pewnością z nieprawidłowej pracy gruczołów łojowych.

szampon na ciemieniuchę

Szampon na ciemieniuchę

Jeżeli zmiany nie są nasilone, warto sięgnąć po szampon na ciemieniuchę link. Znajdziemy go w aptece internetowej, a dodatkowo należy wyczesywać delikatnie łuski za pomocą miękkiej szczotki dla dzieci. Nie zapominajmy o tym, że szampon powinien być przebadany dermatologicznie i bezpieczny. Nie należy zdrapywać ciemieniuchy paznokciami, gdyż istnieje ryzyko podrażnienie wrażliwej cery dziecka. Przypadłość można skonsultować z lekarzem, zwłaszcza gdy problem długi czas nie ustępuje. Niemowlaki wymagają szczególnej troski, dlatego każdy rodzic, nawet z niewielkim problemem, chętnie konsultuje swoje obawy ze specjalistami. Szampon na ciemieniuchę powinien cechować się naturalnym składem i bardzo dobrą jakością. Dobierzmy sprawdzoną markę, co da nam pożądane efekty.