akcesoria manicure

Od kilku lat dużą popularnością cieszy się manicure hybrydowy. Jest to sposób malowania paznokci przy użyciu specjalnych lakierów, które efektownie połyskują, nie niszczą płytki oraz utrzymują się przez około trzy tygodnie. Jakie akcesoria do paznokci hybrydowych są potrzebne do wykonania takiego manicure?

Samodzielne wykonanie hybryd

Zrobienie manicure hybrydowego nie jest trudnym zadaniem. Początkowo jego wykonanie może zajmować około godziny, jednak po pewnym czasie z pewnością okaże się mniej czasochłonny. Aby lakier długo utrzymał się na paznokciach warto zainwestować w dobre jakościowo przybory do manicure hybrydowego. Wśród nich powinny się znaleźć: pilniki, blok polerski, patyczki do usuwania skórek, cleaner, baza, lakier w ulubionym kolorze oraz top.

Pierwszym krokiem powinno być usunięcie lakieru z płytki paznokcia oraz przygotowanie jej do aplikacji produktów. Należy odsunąć skórki, można do tego użyć drewnianych patyczków, kobiety regularnie robiące hybrydy często decydują się na zakup frezarki. Ważną kwestią jest nadanie paznokciom wybranego kształtu, ich delikatnie zmatowienie z użyciem bloku polerskiego oraz aplikacja cleanera. Po tym etapie należy przejść do nakładania pozostałych produktów. Pierwszym z nich jest baza, kolejnym krokiem jest nałożenie kolorowego lakieru, a następnie użycie topu. Każdą z tych warstw należy dobrze utwardzić w lampie UV, zwykle zajmuje to około minuty. Ostatnim krokiem jest ponowne odtłuszczenie paznokci.