Lato to czas kiedy kobiety chętnie sięgają po buty z odsłoniętymi palcami. Dlatego w tym czasie tak ważne są ładne i zadbane stopy. Coraz większą popularnością cieszy się więc pedicure hybrydowy. Na czym one polega i czy warto się na niego skusić?

Lakiery hybrydowe i ich działanie

Przede wszystkim lakiery hybrydowe są bardzo trwałe. W przypadku zwykłego lakieru do paznokci odpryski pojawiają się już po kilku dniach. Tymczasem lakier hybrydowy daje efekt pięknych paznokcie nawet przez trzy – cztery tygodnie. Wynika to  z jego wytrzymałej i elastycznej struktury. Jednak trwałość to nie jedyna zaleta lakierów hybrydowych. Dają one również efekt bardzo ładnych paznokci.

Jak się zabrać za wykonanie pedicure hybrydowego?

Okazuje się, że pedicure hybrydowy tego rodzaju można wykonać także w domu, trzeba jedynie posiadać lampę UV. Pedicure ten na pierwszy rzut oka niewiele rożni się od tego klasycznego. Jedyna różnica to zastosowanie innego rodzaju lakieru do paznokci, który utwardza się przez około 2 minuty we wspomnianej lampie. Takiego lakieru nie da się jednak usunąć przy pomocy zwykłego zmywacza. Do zmywania lakieru hybrydowego przeznaczone są specjalne preparaty stworzone specjalnie z myślą o nich.