naturalne maseczki do twarzy

Naturalne maseczki do twarzy pielęgnują, nawilżają, oczyszczają i odżywiają skórę. Naturalne maseczki mają tę zaletę, że nie zawierają konserwantów, można je także przygotować samodzielnie w domu. Oczyszczanie za pomocą naturalnych składników jest bezpieczne i nie powoduje ryzyka powstania stanów zapalnych i innych skutków ubocznych. Stosowane systematycznie, przynajmniej kilka razy w tygodniu sprawiają, że cera jest wyraźnie rozpromieniona, gładka i w wyraźnie dobrej kondycji.

Rodzaje maseczek do twarzy

W zależności od zastosowanych składników naturalne maseczki do twarzy wykazują różne właściwości i odpowiadają na inne potrzeby cery. Inną maseczkę trzeba wybrać do skóry przesuszonej niż skłonnej do wyprysków. Najczęściej wykorzystywane maseczki do twarzy można podzielić na:

  •  oczyszczające,
  •  nawilżające,
  •  odżywcze,
  •  złuszczające,
  •  liftingujące,
  •  tonizujące.

Dostępne są w Sanbello, również rozgrzewające maseczki do twarzy, które pobudzają cerę do pracy oraz uspokajające i relaksujące.

Naturalne maseczki do twarzy do wykonania w domu

Naturalne maseczki do twarzy z reguły bazują na czynnych składnikach i ekstraktach z roślin. Maseczki odmładzające oraz przeznaczone do skóry z przebarwieniami wykonane są zazwyczaj na bazie marchewki, żółtka jaj oraz miodu. Jako bazę takich preparatów można wykorzystać sproszkowane glony, spirulinę lub sproszkowany rodzaj jęczmienia i dodać do niej inne składniki, takie jak jogurt lub miód, aby uzyskać naturalną maseczkę do twarzy o działaniu odmładzającym. Domowe sposoby na oczyszczanie cery to przede wszystkim maseczki z zawartością sody oczyszczonej, węgla aktywnego, dyni i truskawek. Takie owoce, jak np. papaja i ananas zawierają enzymy, które umożliwiają delikatne złuszczanie naskórka.

Naturalne maseczki do twarzy nie są trudne w przygotowaniu, ale trzeba wcześniej dowiedzieć się, jakie składniki są odpowiednie do określonego typu cery, aby jej nie zaszkodzić. Produkty wykorzystywane do przygotowania takich  preparatów powinny być świeże, należy także stosować odpowiednie proporcje, aby nadmiar niektórych składników nie wpływał negatywnie na skórę. Dobrym przykładem maseczki napinającej i ujędrniającej cerę może być pasta zrobiona z marchewki i pomarańczy:

naturalne maseczki do twarzy

 – jedną marchewkę należy obrać ze skórki, pokroić i wrzucić do blendera razem z sokiem z jednej pomarańczy i jedną łyżką miodu, przygotowaną papkę trzeba zostawić na skórze na 20 minut, a potem zmyć delikatnie ciepłą wodą.

Domowe maseczki do twarzy – zalety

Naturalne maseczki do twarzy przygotowane samodzielnie w domu mają wiele zalet, nie narażają na ponoszenie dużych kosztów, ponieważ do ich wykonania wykorzystywane są jedynie produkty, które są akurat w domu. Przygotowywanie mieszanki indywidualnie sprawia, że można mieć całkowitą kontrolę nad jej zawartością. Maseczki przygotowywane w domu trzeba stosować systematycznie, aby osiągnąć zamierzony efekt, należy także pamiętać, że ich działanie nie będzie na takim poziomie, jakie dają maseczki przygotowane w laboratoriach.