W dzisiejszych czasach zadbany mężczyzna to nie tylko wysportowana sylwetka, czy dobre ubrania lub ciekawy zapach. Elegancki mężczyzna to taki, którego dłonie są starannie wypielęgnowane i mają dobrze zrobiony manicure.

Rodzaje manicure męskiego 

Sławny już manicure męski w Warszawie może być klasyczny albo japoński.

Manicure klasyczny zaczyna się od dokładnego opiłowania i obcięcia paznokci, aby nadać im upragniony kształt. Robi się to specjalnymi nożyczkami do paznokci, lub do skórek. Kolejny krok to kąpiel wodna z dodatkiem aromatycznego mydełka. Po wyjęciu rąk z wody skórki są miękkie i łatwo poddadzą się kolejnemu etapowi, którym jest ich wycięcie lub odsunięcie. Następny krok to usunięcie, za pomocą specjalnego preparatu, przebarwień z płytki paznokciowej i z dłoni. Przebarwienia te są charakterystyczne dla palaczy. 

Ostatnim etapem jest polerownie paznokci, które może odbyć się dwojako, albo za pomocą polerki specjalnej, albo przy użyciu odżywki, która sprawia, że płytka paznokcia jest matowa i zabezpieczona przed urazami.

Manicure męski w Warszawie japoński to zabieg polecany panom, którzy mają zniszczone płytki paznokci. Polega on na opiłowaniu płytki paznokciowej, a następnie na usunięciu skórek. Potem w ręce wciera się przeróżne pasty odżywcze i pszczeli pyłek.

Zabieg ten sprawia, ze ręce wyglądają zdrowo, schludnie, a struktura paznokcia wzmacnia się.

Pielęgnacja dłoni na co dzień

Aby manicure męski wyglądał dobrze, ważne jest, aby dłonie pielęgnować przez cały rok, wcierając w nie odżywczy krem pielęgnacyjny. Dobrze jest również zadbać o skórki, aplikując specjalne oliwki na zmiękczenie ich. Są dostępne w buteleczkach, które mają aplikatory ułatwiające nakładanie preparatu. Mają również ładny zapach.

W zimie, kiedy pracuje się na zewnątrz, czy kiedy ma się kontakt z środkami chemicznymi, trzeba zabezpieczać dłonie ubierając odpowiednie rękawiczki. Pozwala to uniknąć uszkodzenia powierzchni dłoni, takich jak odparzenia czy odmrożenia.

Codzienna pielęgnacja sprawi, że ręce będą gładkie i będą wyglądały estetycznie i zdrowo.