lakiery do hybryd

Lakiery hybrydowe są coraz bardziej popularne i stały się jednym z najczęściej wybieranych produktów przez kobiety. Cenione są głównie za swoją trwałość i praktyczność, gdyż na płytce paznokcia potrafią utrzymać się bez większych uszkodzeń przez długi czas. Co warto wiedzieć na temat lakierów hybrydowych, zanim zacznie się ich stosowanie?

Lakier hybrydowy — czym się charakteryzuje?

Lakiery hybrydowe składają się głównie z żywicy akrylowej, którą utwardza się pod wpływem promieniowania UV lub LED. Dzięki temu lakier jest trwalszy i odporniejszy na uszkodzenia niż tradycyjny lakier do paznokci. W porównaniu do lakierów tradycyjnych hybrydy posiadają wiele zalet. Oprócz tego, że są trwalsze, to ich aplikacja jest łatwiejsza i zazwyczaj szybsza, mimo że wymagają dodatkowego utwardzenia. Podobnie jak lakiery tradycyjne, hybrydowe odpowiedniki również są dostępne w wielu kolorach i odcieniach, co pozwala na stworzenie różnorodnych stylizacji. Są one jednak sporo droższe, ale zapewniają o wiele lepszą trwałość i wyższą odporność na uszkodzenia.

Czy lakiery hybrydowe są bezpieczne?

Choć lakier hybrydowy jest bardzo popularnym produktem wśród kobiet, to istnieje pewne ryzyko związane z jego użytkowaniem. Jeśli lakier stosowany jest zgodnie z zaleceniami producenta oraz z dbaniem o zasady higieny, to powinien być bezpieczny i nie wywoływać żadnych reakcji alergicznych. Lakier hybrydowy nie powinien uszkadzać płytki paznokcia, jednak może się tak stać wówczas, gdy zostanie ona źle przygotowana przed jego nałożeniem. Problemem może być w tym przypadku:

hybrydy do paznokci
  • nieprawidłowe oczyszczanie płytki,
  • błędne rozprowadzanie lakieru,
  • złe piłowanie,
  • częste zmiany kolorów,
  • regularne używanie acetonu.

W przypadku zaistnienia powyższych czynników bardzo możliwe jest, że używanie lakierów zakończy się nieprzyjemną infekcją lub reakcją alergiczną. Ważne jest również, aby stosować lakiery hybrydowe tylko na zdrowych paznokciach, a unikać ich stosowania na uszkodzonych płytkach. Wtedy można mieć pewność, że stylizacja lakierem hybrydowym będzie bezpieczna, trwała i przede wszystkim — piękna.