krem na rozstępy

Rozstępy to podłużne blizny na ciele, występujące najczęściej w okolicy bioder, piersi, brzucha i pośladków. Mogą pojawić się zarówno u kobiet, jak i mężczyzn, natomiast częściej ten problem dotyczy płci pięknej. Przyczyną ich występowania są wahania wagi, czyli szybkie tycie bądź chudnięcie, ciąża, zaburzenia hormonalne i czynniki genetyczne. Nie jest prawdą, że rozstępy pojawiają się tylko u osób otyłych, bo problem dotyka także osób szczupłych. Niestety, nie jest możliwe ich całkowite usunięcie, ale kremy na rozstępy mogą znacznie zniwelować ich widoczność. 

Kto powinien stosować krem na rozstępy?

W celu całkowitego usunięcia białych rozstępów niezbędne jest poddanie się zabiegom laserowym, których koszt wynosi nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Rozstępy fioletowe są świeższe, więc łatwiej zahamować ich pogłębianie i zminimalizować ich widoczność. By rozstępy były bledsze i tym samym mniej rzucające się w oczy, warto w swojej codziennej pielęgnacji stosować kremy na rozstępy (tutaj). Zawierają one składniki aktywne pomagające spłycić blizny i poprawiające ogólny wygląd skóry. W dobrych kremach na rozstępy znajdują następujące komponenty:

  • Kolagen, mający właściwości spłycające blizny,
  • Peptydy, poprawiające elastyczność skóry,
  • Masło shea, które ma działanie nawilżające,
  • Naturalne oleje, zapobiegające pojawianiu się nowych blizn.

Warto zaznaczyć, że kremy na rozstępy powinny być używane także prewencyjnie, szczególnie w okresie dojrzewania i przez kobiety w ciąży, gdyż są one szczególnie narażone na ich występowanie. 

krem na rozstępy

Po jakim czasie widoczne są efekty stosowania kremu na rozstępy?

Regularne, systematyczne używanie kremu na rozstępy oprócz spłycania blizn na ciele, wpływa pozytywnie na stan nawilżenia skóry. Od składu kosmetyku pielęgnacyjnego w głównej mierze zależy, jak szybko pojawią się efekty jego stosowania. Aby efekt był jeszcze bardziej zadowalający, warto podczas kąpieli wykonywać masaż rękawicą, która poprawia krążenie krwi i w połączeniu z kremem na rozstępy, stanowi doskonały duet zapobiegający powstawaniu rozstępów oraz ujednolicający strukturę skóry, na której już pojawiły się blizny.