pielęgnacja ciała i włosów

W obecnych czasach coraz więcej kobiet stawia na odżywki humektantowe do włosów. Są one idealne w celu pielęgnacji. Warto dowiedzieć się, jakie są atuty takich kosmetyków.

Humektantowa odżywka

Sporo kobiet nie wie, którą maskę bądź odżywkę humektantową kupić. Przede wszystkim ważne jest to, żeby zawierała humektanty. Jest to raczej oczywiste, nie wszyscy jednak wiedzą czym one tak naprawdę są. Otóż są to substancje które rozpuszczają się w wodzie i posiadają dodatkowe właściwości związane z wiązanie cząsteczek H2O. Warto to wytłumaczyć to dodatkowo za pomocą przykładów. Do grona humektantów zaliczyć można takie substancje jak na przykład aloes, glicerynę, miód, mocznik, kwas mlekowy, kwas hialuronowy, a ponadto sorbitol. Nie można też zapomnieć o sacharozie, glikolu propylenowym, a także fruktozie. Do tego trzeba oczywiście doliczyć również lecytynę.

Skuteczna odżywka humektantowa powinna mieć w swoim składzie także emolienty. Jest tak, ponieważ składniki tego rodzaju tworzą na włosach warstwę ochronną. W ten sposób wilgoć związana przez humektanty zostanie zatrzymana w środku kosmyków, co jest bardzo istotne. W przypadku, gdy celem jest naturalna pielęgnacja włosów, najlepiej zakupić odżywki oraz maski humektantowe, które pozbawione są silikonów, a ponadto wosków. Tego typu składniki nierzadko zapychają oraz obciążają kosmetyki (a do tego często podrażniają skórę głowy).

Odżywka humektantowa – jaka jest najlepsza?

Warto wiedzieć o tym, że odżywki humektantowe idealnie sprawdzają się zwłaszcza u ludzi z przesuszonymi, szorstkimi, a ponadto matowymi pasmami. W przypadku, kiedy włosy są suche, można z pewnością zastosować humektantową maskę bądź odżywkę po każdym myciu. Dobrze zakupić taki produkt kosmetyczny, który zawiera w swoim składzie emolienty o właściwościach ochronnych. Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie odżywek proteinowych, humektantowych, a także emolientowych. Wszystkie dostępne są w różnych proporcjach, dlatego dobrze dowiedzieć się, jaka mieszanka najlepiej posłuży konkretnym włosom. Trzeba również dodać, że odżywki humektantowe do włosów wysokoporowatych z pewnością zostaną docenione dla kobiet, które mają zniszczone, kręcone bądź suche pasma. Można je zakupić w praktycznie każdej drogerii zlokalizowanej na terenie naszego kraju.