kosmetyki do golenia

Golenie to jedna z czynności, która wykonywana jest przez mężczyznę regularnie. Niektórzy potrzebują codziennego golenia, inni raz do kilku razy w tygodniu. Ale niezależnie od częstotliwości, trzeba być do tego odpowiednio przygotowanym. Jakie kosmetyki do golenia należy mieć w swojej kosmetyczce?


Kosmetyki do golenia

Zadaniem kosmetyków do golenia jest zmiękczenie zarostu, nawilżenie skóry w celu zmniejszenia tarcia i uniknięcia podrażnień. Dzięki niemu wiadomo, które miejsca zostały jeszcze do ogolenia. Najbardziej popularnymi kosmetykami są pianki do golenia, które spełniają powyższe zadanie. Na półce w sklepie można znaleźć również żel do golenia, który w porównaniu do pianek posiada lepsze właściwości nawilżające i jest bardziej wydajny. Istnieje jeszcze kilka mniej popularnych kosmetyków, takich jak mydło do golenia, które jest wykonane z naturalnych składników a jego właściwości sprawiają, że nadaje się do wyjątkowo wrażliwej skóry. Istnieją także olejki do golenia które bardzo dobrze pielęgnują skórę, zapewniają poślizg maszynce, a po goleniu skóra jest bardzo odżywiona i przyjemna w dotyku.

Pielęgnacja po goleniu

Po goleniu należy odpowiednio zadbać o skórę twarzy. Pomoże w tym woda po goleniu, która ma właściwości dezynfekujące i odkażające, dzięki czemu zapobiega wystąpieniu wyprysków. Balsam po goleniu idealnie się sprawdzi dla osób ze skórą wrażliwą, u których mogą wystąpić podrażnienia i przesuszenie cery po zastosowaniu wody po goleniu. Dla osób ze skórą młodą, wrażliwą i skłonna do występowania trądziku polecane są żele i emulsje o beztłuszczowej formule. Kosmetyki do golenia w różniej postaci znajdziemy m.in. na

https://byhealth.pl/golenie