maść na trądzik

Trądzik to powszechny i uciążliwy problem, który nieleczony może zmienić się w stan przewlekły. Zwykle dotyczy osób w wieku dojrzewania, ale coraz częściej diagnozowany jest także u pacjentów dorosłych. Wyróżnia go znaczna uciążliwość- nie tylko ze względu na względu na nieestetyczne zmiany, które są źródłem kompleksów i dyskomfortu, ale również wymagającą higienę twarzy. Aby zwalczyć obawy, należy podjąć kompleksowe działania opierające się zarówno na zmianie nawyków żywieniowych, odpowiedniej pielęgnacji, jak i leczeniu farmakologicznym.

Leczenie – kosmetyki na trądzik

W leczeniu stanów zapalnych i regulowaniu produkcji gruczołów łojowych decydującą rolę odgrywają kosmetyki na trądzik. To preparaty o specjalistycznym działaniu przeznaczone do:

maść na trądzik
  • skóry trądzikowej z wypryskami,
  • skóry z łojotokiem, z nadmierną ilością sebum,
  • do pielęgnacji cery tłustej i mieszanej.

Zawierają odpowiednio skomponowane składniki aktywne, które działają na wiele problemów skóry, niwelują przyczyny trądziku. Warto wybierać całe zestawy kosmetyków, które dbają zarówno o oczyszczanie, tonizację, złuszczanie, jak i nawilżanie.

Leczenie – maść na trądzik

Leki na trądzik, w tym takie jak maść na trądzik, regulują pracę gruczołów łojowych, przez co usuwają nadmiar sebum. Ponadto skutecznie rozjaśniają blizny potrądzikowe. Mogą być stosowane zarówno na całej powierzchni twarzy, jak i punktowo. Cechują się zwykle silnym działaniem wysuszającym, co pozwala w krótkim czasie wyciszyć stany zapalne skóry. Dostępne są zarówno preparaty dostępne wyłącznie na receptę, jak i maści na trądzik bez recepty dostępne w drogerii np. na byhealth.pl.