Kolczyki w nosie to delikatny sposób na dodanie sobie nieco zadziorności i podkręcenie swojego stylu. Poprzez biżuterię można wyrażać siebie i swoje zainteresowania, a przekłucia w nosie są do tego idealne. Istnieje wiele rodzajów kolczyków, różnią się designem, kolorem, materiałem i nie każde sprawdzą się do każdego przekłucia w nosie. Co warto wiedzieć, zanim zdecyduje się na kolczyk w nosie i jaki wybrać dla siebie?

Kolczyk do nosa – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Przy pierwszym przekłuciu nosa to piercer powinien doradzić odpowiedni kolczyk, aby wszystko dobrze się zagoiło. Warto zwrócić uwagę na to, żeby kolczyk wykonany był ze stali nierdzewnej lub innego materiału nieuczulającego. Kiedy przekłucie już się zagoi, wtedy można wybierać z innych materiałów, na przykład złota. Biżuteria powinna być też w odpowiednim rozmiarze, aby kolczyk do nosa był komfortowy i nie uwierał podczas noszenia. 

Kolczyki do nosa – najpopularniejsze rodzaje 

Istnieje wiele różnych rodzajów kolczyków do nosa, a ich wybór zależy głównie od własnych preferencji i rodzaju przekłucia. Jedne z najpopularniejszych to sztangi, kółka, labrety, banany i podkowy. Sztangi sprawdzają się idealnie w przekłuciach typu bridge, czyli takim, który umiejscowiony jest w górnej części nosa. Kółka można zakładać zarówno do przekłucia typu nostril, jak i do septum. Nostril to klasyczny kolczyk w płatku nosa, a septum robione jest w przegrodzie nosa. Labrety to kolczyki idealne do nostrila, często są również wykorzystywane do gojenia tego przekłucia. Kolczyki do nosa typu banan i podkowa to dobry wybór do septum.