Prawidłowa pielęgnacja stóp jest bardzo trudna. Skóra stóp ma tendencję do tego rogowacenia lub łuszczenia się. Skóra na piętach często pęka, a na palcach pojawiają się odciski. Wprawdzie zimą najczęściej stóp się nie odsłania, co nie zmienia faktu, że powinno się dbać o ich wygląd po to, by latem nie mieć niemiłej niespodzianki. Jak pielęgnować stopy z wykorzystaniem kosmetyków?

Peeling

Wśród kosmetyków Apis na uwagę zasługuje peeling do stóp. Jest to produkt gruboziarnisty, który wyróżnia się tym, że skutecznie pomaga usuwać zrogowacenia. Peeling powinien być stosowany regularnie po to, by ścierać stwardniały naskórek i usuwać go. Zabieg ten pobudza do odbudowy nowe warstwy skóry, co sprawia, że stopy w dotyku są zdecydowanie bardziej miękkie. Peeling jednak nie załatwi sprawy całkowicie. Konieczne jest zadbanie także o odpowiednie odżywienie skóry, by umożliwić jej regenerację.

apis kosmetyki advanced skin careMaska

Kosmetyki Apis to wiele różnych linii produktów przeznaczonych do pielęgnacji ciała lub włosów. Wśród nich znajduje są także specjalna seria produktów do pielęgnacji stóp. Jednym z nich jest też maska do stóp. Powinno się aplikować ją po wykonaniu dokładnego peelingu. Maskę nakłada się dość grubą warstwą, a następnie czeka kilkanaście minut, by miała ona szansę dobrze się wchłonąć. Po upływie tego czasu powinno się resztę kosmetyku wmasować w stopy i jeszcze chwilę odczekać, by nie pobrudzić podłogi. Czasami dla zwiększenia efektywności maski można też założyć na stopy skarpetki, które ogrzeją produkt i przyspieszą jego wchłanianie.

Jeśli interesują cię produkty marki Apis, koniecznie sprawdź inne kosmetyki: https://darmarsklep.pl/apis-natural-cosmetics. Naturalne kosmetyki Apis to wysoka jakość w świetnej cenie.