Czym powinny charakteryzować się kremy przeciwtrądzikowe

W przypadku cery trądzikowej, odpowiednia pielęgnacja twarzy powinna stanowić absolutną podstawę dla każdego, kto chce się pozbyć tego problemu. Wiele osób podchodzi jednak do tej kwestii bez odpowiedniej wiedzy. Pielęgnacja skóry trądzikowej to dość złożona kwestia, której warto poświęcić należycie dużo uwagi.

Jakich kosmetyków nie należy używać?

Powstawanie nieestetycznych wyprysków spowodowane jest zbyt wysoką aktywnością gruczołów łojowych. Mogłoby się zatem wydawać, że najlepszą metodą na pozbycie się trądziku jest stosowanie kosmetyków posiadających w swoim składzie alkohol, który wysusza skórę. Takie podejście wydaje się na pozór logiczne, jednak należy zdać sobie sprawę z tego, że skóra trądzikowa jest wyjątkowo wrażliwa i podatna na wszelkiego rodzaju podrażnienia. W takiej sytuacji zdecydowanie lepiej sięgnąć po kremy przeciwtrądzikowe, które posiadają w swoim składzie środki nawilżające oraz przynoszące ukojenie. Najlepszym rozwiązaniem mogą okazać się kremy o konsystencji żelu, posiadające w składzie aloes lub kwas hialuronowy. Wchłaniają się one bardzo szybko i nie podrażniają skóry twarzy, co jest bardzo ważne w przypadku pielęgnacji cery trądzikowej. Krem nawilżający do cery trądzikowej najlepiej stosować podczas wieczornej pielęgnacji.

skutecznie działający krem na trądzik

Nie należy również sięgać po tłuste kremy, które posiadają w swoim składzie wazelinę lub parafinę. Stosowanie takich kosmetyków może prowadzić do powstawania zaskórników, których wyjątkowo ciężko się pozbyć.

Jaki krem na trądzik wybrać?

Wybierając odpowiedni krem na trądzik, warto zapoznać się z jego składem, aby mieć pewność, że pielęgnacja skóry twarzy będzie skuteczna. Bardzo pomocne mogą okazać się kremy zawierające w swoim składzie cynk, który stanowi substancję złuszczającą. Ponadto kremy przeciwtrądzikowe powinny być bogate w składniki takie jak: retinol, kwasy AHA i BHA, kwas hialuronowy oraz wyciągi z roślin. Odpowiednich kremów na trądzik najlepiej szukać wśród tzw. dermokosmetyków, czyli kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji cery problemowej.