Żel na blizny (zobacz) jest skutecznym rozwiązaniem problemu blizn po trądziku oraz pooperacyjnych. Blizny są w stanie oszpecić nawet zdrową i odżywioną skórę. Niestety ciężko normalnie funkcjonować, jeśli na co dzień trzeba patrzeć na swoje blizny.

Zakup żelu na blizny

Warto mieć na uwadze, że w aptekach dostępne są skuteczne preparaty. Ich cena nie jest wygórowana, więc większość osób może pozwolić sobie na taki wydatek. Można śmiało powiedzieć, że wybór sprayów, kremów oraz żeli silikonowych jest ogromny. Takie preparaty pomagają przede wszystkim przyspieszyć proces regeneracyjny skóry. Prowadzą również do blednięcia blizn, które są bardzo nieestetyczne. Żel może być stosowany codziennie, ponieważ nie ma żadnych skutków ubocznych. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że blizny można usunąć szybko i bezpiecznie nawet bez użycia skalpela. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu było to nie do pomyślenia, ale obecnie jest to możliwe. Głównym celem jest bez wątpienia zmniejszenie widoczności blizn. Warto mieć świadomość, że można się pozbyć blizn szybko i skutecznie. Metody chirurgiczne stosowane były jeszcze do niedawna. Obecnie dużo większą popularnością cieszą się środki farmakologiczne. Dobrze dobrane składniki aktywne powodują, że preparat szybko wnika w głąb skóry. Preparaty polecane są osobom, których celem jest usunięcie blizn po trądziku oraz zabiegach chirurgicznych. Należy pamiętać, że leki mają wpływ na produkcję kolagenu i rozluźniają bliznowate tkanki.

Skład produktu

W składzie produktu można znaleźć dwutlenek krzemu, ekstrakty roślinne oraz heparynę. Żel zawiera także składniki, które łagodzą podrażnienia i niwelują świąd. Świąd jest szczególnie problematyczny, ponieważ trzeba się wtedy koniecznie podrapać. Blizny u niektórych ludzi mogą poważnie obniżyć samoocenę. Jest to bardzo nieestetyczny problem, który na szczęście można wyeliminować. Widocznych dolegliwości można pozbyć się łatwo, tylko trzeba stosować się do kilku podstawowych zasad. Przede wszystkim trzeba delikatnie traktować miejsca, w których występują blizny. Po drugie żel należy nakładać rano i wieczorem. Bez wątpienia ważna jest regularność. Oczywiście można też skorzystać z zabiegu w gabinecie chirurga lub gabinecie kosmetycznym. Jest to jednak bardzo kosztowne, dlatego lepiej spróbować najpierw w zaciszu domowym. Ważne jest stosowanie preparatów specjalistycznych zawierających aktywne składniki czynne. W ten sposób można dostarczyć skórze określonych substancji i zwiększyć produkcję kolagenu. Wśród najważniejszych zalet żelu można wymienić zmniejszenie oraz wygładzenie blizny.