vichy mineral 89

Bez wątpienia wieczorna rutyna pielęgnacyjna wzbudza wiele kontrowersji. Są osoby, które wzorem Koreanek bardzo ją rozbudowują oraz takie, które twierdzą, że wystarczy umyć twarz mydłem. Jak to jest z wieczorną rutyną? Czy w jej etapach powinno znaleźć się miejsce na aplikację serum do twarzy?

Oczyszczanie

Dokładne oczyszczanie twarzy to podstawa pielęgnacji. Kosmetyków odżywczych takich jak serum Vichy 89 nigdy nie aplikuje się na zabrudzoną skórę, albo taką, na której znajdują się pozostałości makijażu. Oczyszczanie koniecznie powinno być dwuetapowe. Tylko takie gwarantuje, że skóra rzeczywiście będzie czysta i będzie można przejść do kolejnego etapu pielęgnacji, jakim jest odżywianie. Przy oczyszczaniu nie należy się spieszyć. Musi ono być przeprowadzone dokładnie po to, by nie było ryzyka, że pozostaną na niej drobinki zanieczyszczeń, kosmetyków czy sebum.

Aplikacja serum

Na oczyszczoną skórę twarzy można nałożyć Vichy Mineral 89 z oferty sklepu Cocolita. To najlepszy moment, by sięgnąć po serum. Skóra jest już oczyszczona i gotowa na przyjęcie kosmetyku, który będzie miał działanie odżywcze. Kosmetyki tego typu najlepiej jest nakładać na świeżo umytą, ale suchą już skórę. Nie oznacza to jednak, że trzeba ją wycierać i trzeć. Wystarczy poczekać chwilę, a twarz sama wyschnie. Dopiero wtedy, nakłada się niewielką ilość serum do twarzy Vichy Mineral 89 na palce, a następnie wmasowuje w twarz, skórę i dekolt. Alternatywą jest aplikacja kosmetyku bezpośrednio na twarz. Trzeba jednak wtedy uważać, by nie użyć go zbyt dużo.

vichy mineral 89

Krem

Kiedy serum już się wchłonie, można przystąpić do ostatniego kroku pielęgnacji. Jest to aplikacja kremu. Jego działanie jest mniej skoncentrowane, niż w przypadku serum, więc powinien on być aplikowany jako ostatni – tuż przed snem. Krem na noc powinien być dość odżywczy. Nie musi zawierać filtrów przeciwsłonecznych, ale z pewnością powinien mieć działanie nawilżające. Ciekawym rozwiązaniem może być też stosowanie na noc specjalnych masek bez spłukiwania, które mogą zastąpić krem.