baza kauczukowa

Kauczukowe bazy do paznokci zdobywają coraz powszechniejsze uznanie wśród przedstawicielek płci pięknej. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę z tego, czym one właściwie są. Warto byłoby zatem zapoznać się z ich właściwościami przed dokonaniem ewentualnego zakupu. 

Jakie właściwości posiada baza kauczukowa?

Baza kauczukowa do paznokci wyjątkowo mocno różni się od bazy hybrydowej, chociaż posiadają one pewne wspólne cechy. Przede wszystkim, kauczukową bazę charakteryzuje wyjątkowa trwałość oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne różnego rodzaju. Baza hybrydowa także jest trwała, ale nie w takim stopniu. Osoby, którym zależy na tym, aby manicure prezentował się nienagannie przez długi okres czasu, mogą być bardzo zadowolone właśnie z bazy kauczukowej. Jest ona także wyjątkowo plastyczna. Dzięki temu, paznokciem można nadać pożądany kształt. Na uwagę zasługuje również fakt, że baza kauczukowa doskonale sprawdzi się w przypadku delikatnej i skłonnej do pękania płytki paznokciowej. Może pełnić nie tylko rolę estetyczną, ale i ochronną.

Jak korzystać z bazy kauczukowej do paznokci?

dobra baza kauczukowa

Baza kauczukowa może być stosowana zarówno przez profesjonalistki od manicure, jak i przez amatorki. Najważniejsze jest to, aby kierować się kilkoma istotnymi zasadami podczas aplikacji bazy. Przede wszystkim, należy pamiętać o: 

  • przygotowaniu paznokci poprzez przetarcie ich wacikiem bezpyłowym nasączonym w cleanerze
  • zaaplikowaniu bazy w taki sam sposób, w jaki aplikuje się klasyczny lakier 
  • utrwaleniu bazy kauczukowej przy pomocy lampy UV

Bazy kauczukowej warto poszukiwać przede wszystkim w sklepach z artykułami do manicure. Ważne jest to, aby sięgnąć po profesjonalny produkt. Nie warto zatem kierować się wyłącznie ceną. Najistotniejsza jest wysoka jakość, zwłaszcza jeżeli manicure ma wykonać osoba początkująca. Jeśli jednak nie chce się rozpoczynać samodzielnej przygody z wykonywaniem manicure, warto udać się do profesjonalnego salonu piękności. To także najlepszy wybór, jeśli chce się mieć wyjątkowo piękne paznokcie w dniu wesela, obrony pracy magisterskiej czy przyjęcia urodzinowego.