Złoty środek na rozstępy

Rozstępy to problem tysięcy kobiet, jak i mężczyzn. Dotyczy on młodych osób, które szybko rosną, także tych, które gwałtownie przytyły oraz przyszłych mam. Gwałtowne rozciąganie się skóry, to koszmar kobiet w ciąży. Intensywne czerwone pręgi, to niestety niemiły widok, z którym musi pogodzić się wiele kobiet. Złotą zasadą w tym przypadku jest zapobiegać, a nie leczyć.

Maść, która rozwiąże problem rozstępów

Na szczęście kobiety nie zostały z tym koszmarnym problemem same. Producenci kremów przeciw rozstępom, prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych preparatów, które mają za zadanie nie dopuścić do ich powstania. Dobra maść na rozstępy powinna przede wszystkim bardzo dobrze nawilżać i natłuszczać skórę, co złagodzi jej podrażnienia. Oczywiście najlepszym, co możemy zrobić to dopasować kosmetyk do swoich potrzeb. W końcu każdy z nas wie najlepiej, czego potrzebuje jego skóra.

Składniki dobrego kremu

Kosmetyki przeciw rozstępom oprócz nawilżania, powinny poprawiać elastyczność skóry. Bardzo ważne jest regularne stosowanie maści w okresie aktywnego wzrostu wagi ciała. Taki krem musimy zaliczyć do kosmetyków codziennej pielęgnacji. Aby kupić dobry krem należy zwrócić uwagę na to czy zawiera składniki, takie jak:

-kolagen,
-wyciąg z wąkrotki azjatyckiej,
-wyciąg z soi,
-związki krzemu,
-witaminy.

Skuteczność maści na rozstępy zależy od rodzaju zmian i regularności stosowania. Zazwyczaj zaleca się stosowanie kremu dwa razy dziennie przez około piętnaście minut, co dodatkowo poprawi krążenie krwi, a kosmetyk lepiej się wchłonie.