Ze zmarszczkami można walczyć!

Choć obecnie wiele osób ma świadomość tego, że ze starzeniem się skóry wcale nie trzeba się godzić, zwłaszcza we wczesnej tego fazie, wciąż nie brakuje osób, które uważają, że na starzenie się nie da się nic poradzić. Na szczęście nie jest to prawda, a nawet ma się do dyspozycji wiele narzędzi.

Nie tylko medycyna estetyczna

W dobie umiłowania piękna i młodego wyglądu coraz więcej osób decyduje się na zabiegi medycyny estetycznej, tym bardziej że są one coraz bardziej dostępne i coraz tańsze. To, co jeszcze kilka lat temu było w zasięgu tylko najzamożniejszych osób, na przykład gwiazd show-biznesu, teraz jest na wyciągnięcie ręki praktycznie każdego. Czy jednak jest to dobre rozwiązanie? Jak łatwo zauważyć, tego rodzaju zabiegi mają skutki uboczne – sprawiają, że twarz wygląda nienaturalnie i nie zawsze ładnie, skóra jest sztucznie wypchnięta, rysy twarzy – zmienione, a nawet dochodzi do ograniczenia ruchomości mięśni mimicznych twarzy.

Kosmetyki lepsze

W wielu przypadkach więc chętniej wybiera się kosmetyki, bo choć na ogół działają one nieco słabiej (a na pewno wolniej), dają naturalny efekt i pozwalają wyglądać pięknie. Zresztą jeśli wybierze się naprawdę dobre produkty (co nie zawsze oznacza niebotyczne ceny!), można spodziewać się spektakularnych efektów. Przykładowo, kosmetyki hagi krem anti aging, jak udowadniają badania laboratoryjne, są w stanie w ciągu miesiąca zwiększyć elastyczność skóry o blisko 60%, co jest imponującym wynikiem. Na pewno więc warto ich spróbować zanim umówi się na botoks czy laser.