Właściwy dobór odcienia podkładu

Podkład pełni rolę bazy pod makijaż, warstwy ochronnej, upiększającej czy rozświetlającej – w zależności od typu. Jego działanie pozwala poczuć się pewniej bez widocznych niedoskonałości cery lub efektów takich jak podkrążone z niewyspania oczy. Żeby kosmetyk właściwie spełniał swoje zadania, musi być jednak odpowiednio dobrany i oczywiście jak najwyższej jakości.

Dobry wybór


Oszczędzanie na podkładzie nigdy nie jest dobrym pomysłem. Jest to tak istotny kosmetyk, że jego jakość pełni kluczowe znaczenie. Wybór produktów takich jak podkłady Maybelline – pozwala od początku widzieć różnicę – efekt gwarantowany przez kosmetyk utrzymuje się dłużej i jest o wiele bardziej estetyczny. Co pewien czas wystarczy poprawić makijaż, by wyglądał na kompletny i efektowny. Oczywiście dobór odcienia do cery stanowi równie ważną kwestię, jednak ilość rodzajów podkładu i ich różnorodna kolorystyka ułatwia go nawet paniom o nietypowym kolorze cery. 

Podkład jak druga skóra


Nieumiejętnie dobrany odcień podkładu to jeden z najbardziej podstawowych błędów makijażowych. Dzięki dużej różnorodności i możliwościom użycia testerów, odpowiedni podkład Maybelline można znaleźć tutaj naprawdę łatwo i szybko. Wbrew często spotykanym zaleceniom, nie trzeba testować podkładu na skórze nadgarstka, ale na szyi – ręce bywają inaczej, do tego nierównomiernie, opalone i efekt jest niekoniecznie właściwy. Przetestowanie podkładu na szyi, tuż pod linią szczęki umożliwia porównanie odcienia bezpośrednio – tak dokonany wybór bywa najlepszy z możliwych.