Pielęgnacja skóry po 30 roku życia

Procesy starzenia się skóry zaczynają się już po 25 roku życia, a po 30 roku życia znacznie przyśpieszają. W tym okresie, zwłaszcza przy suchej skórze, często pojawiają się pierwsze zmarszczki mimiczne i przebarwienia, również rozszerzone pory stają się bardziej widoczne. Chcąc zachować piękną cerę na dłużej należy stosować odpowiednią pielęgnację przy pomocy dobrze dobranych kosmetyków.

Codzienna pielęgnacja skóry

W codziennej pielęgnacji cery ważne są takie elementy jak: oczyszczanie, nawilżanie, natłuszczanie, ochrona przed czynnikami zewnętrznymi oraz dobór naturalnych kosmetyków.
Dla kobiet po trzydziestym roku życia posiadających suchą skórę, godnym uwagi może być więc zestaw kosmetyków z francuskiego laboratorium firmy Purles https://sklep.bellita.waw.pl/purles-krem-kosmetyki-do-twarzy. Zawiera on odżywczy krem z roślinnymi komórkami macierzystymi oraz kwasem hialuronowym, a także rozświetlającą bazę, która chroni przed promieniowaniem UV oraz delikatny krem pod oczy, działający przeciwzmarszczkowo.

Dodatkowa pielęgnacja skóry

Oprócz codziennych rytuałów, należy około dwa razy w tygodniu stosować peelingi, które pomogą złuszczyć martwy naskórek i wygładzić cerę. Trzymając się jednej marki, można zwrócić uwagę na Peeling Kremowy z Ryżu oraz Peeling żelowy Bogini marki Purles, które delikatnie przygotowują skórę na przyjęcie odżywczych składników z stosowanych na co dzień kosmetyków.
Dwa razy w tygodniu warto nałożyć również maseczkę, która wygładzi i wzmocni barierę ochronną skóry, skutecznie przeciwdziałając procesom starzeniowym.