Pędzle do makijażu- by żyło się łatwiej

Dobrze wykonany makijaż nie tylko sprawia, że umalowana osoba wygląda atrakcyjniej. Taki makijaż dodaje też pewności. Warto zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki oraz narzędzia, które ułatwią ich perfekcyjne nałożenie, pędzle, gąbeczki itp.

Rodzaje pędzle do makijażu 

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z różnorodności pędzli do makijażu, niemal każda czynność, czy kosmetyk można nałożyć za pomocą albo dedykowanego aplikatora, albo pędzla.  Najbardziej popularne są pędzle do pudru oraz do różu. Nie każdy jednak wie, że pędzel do rozświetlacza różni się od tego do różu, choć oba kosmetyki nakłada się w podobne sfery na twarzy. Podkład do twarzy czy korektor też też można nakładać specjalnie przystosowanymi do tego pędzlami. Wiele kobiet zarówno w tym przypadku, jak i w przypadku pędzli do cieni do powiek uważa, że żadne inne aplikatory nie pozwolą na uzyskanie tak dobrego efektu, jak przy użyciu pędzla.

Jakie pędzle są najlepsze?

Niezależnie od tego czy ma to być pędzel stosowany przy rozświetlaczach, pudru czy innego kosmetyku, najlepiej jeśli jest wykonany z naturalnego włosia. Taki pędzel będzie miękki, trwały i nie podrażni cery, co czasem zdarza się w przypadku tych z syntetycznym włosiem. Jedynie w przypadku płynnych kosmetyków lepiej wybrać pędzel z syntetycznym włosiem, który nie będzie absorbował kosmetyku, a co za tym idzie będzie go można dużo łatwiej wyczyścić.

Jak dbać o pędzle?

Dobre jakościowo pędzle nie są tanie, ale jeżeli będzie się o nie odpowiednio dbało będą służyć latami. Bardzo ważne jest regularne czyszczenie, zarówno w przyczyn higienicznych, jak i trwałości pędzli. Pędzle z naturalnego włosia warto co jakiś czas potraktować odżywkę do włosów, by były bardziej miękkie. Ważne jest też suszenie, zawsze włosiem do dołu.