Jakie kosmetyki do włosów warto wybierać?

Aby mieć piękne i zdrowe włosy, zdecydowana większość kobiet musi o nie mocno dbać. Kluczowa jest systematyczność oraz pielęgnacja odbywająca się z użyciem odpowiednich preparatów. Co warto wybierać?

Tonik do skóry głowy

Takie preparaty, mające zwykle wodnistą konsystencję i ziołowy skład, są niezastąpione zwłaszcza w przypadku wypadania włosów, ale też wtedy, gdy chce się je wzmocnić, zagęścić czy przyspieszyć porost. Wcierka do włosów w takim przypadku jest jedynym dobrym wyborem – szampony pozostają zbyt krótko na głowie, by mogły wiele zdziałać, zaś odżywki czy maski nakładane są na włosy na długości, dlatego nie mają szansy zadziałać na cebulki czy mieszki.

Tonik do skóry głowy

Dobra maska

Przyda się zwłaszcza wtedy, gdy włosy potrzebują regeneracji. Nawet najlepsza odżywka nie jest w stanie zastąpić maski, ponieważ takie preparaty przeznaczone są głównie do zmiękczania i wygładzania włosów. Dobra maska jest w stanie zregenerować nawet silnie zniszczone włosy, szczególnie wtedy, gdy będzie odpowiednio stosowana – na dłuższy czas, najlepiej z ciepłym kompresem. Takie zabiegi warto wykonywać raz w tygodniu, a jeśli włosy są mocniej zniszczone, nawet częściej.

Ochrona końcówek

Potrzebują jej szczególnie długie włosy, których końce ocierają się o ubranie, co powoduje powstawanie „miotełek” i rozdwajanie, a nawet rozdzielanie się na jeszcze więcej części. Z tego powodu warto nakładać dobry preparat na końcówki każdego dnia, nie tylko po myciu włosów.

Peeling do skóry głowy

Coraz więcej osób przekonuje się, że tak jak skóra twarzy i całego ciała potrzebuje złuszczania, tak też potrzebuje go skalp, czyli skóra głowy. Najlepiej wykorzystać do tego specjalne kosmetyki. Stosowane regularnie, sprawiają one, że skóra staje się lepiej dotleniona, a to sprzyja lepszemu odżywieniu cebulek i mieszków włosowych. Sprawdź polecane peelingi >> https://lavandin.pl/pl/menu/peelingi-do-skory-glowy-toniki-wcierki-796.html