Jak powinno używać się maseczki z glinką?

Glinki są naturalnymi surowcami bardzo bogatymi w składniki mineralne. Nic więc dziwnego, że znalazły swoje zastosowanie między innymi w dziedzinie kosmetologii. Glinka kosmetyczna jest popularnie wykorzystywana między innymi do maseczek do twarzy. Jej szerokie zastosowanie i skuteczne działania sprawiły, że stały się produktem rozchwytywanym i sprzedawanym w różnych formach przez producentów najpopularniejszych marek kosmetycznych.

Glinka kosmetyczna – czym jest?

Glinki kosmetyczne przede wszystkim zawierają wiele mikro i makroelementów takich jak: krzem, fosfor, żelazo, wapń, magnez, cynk, miedź czy selen. Istnieją różne rodzaje glinek, a co za tym idzie, każda ma nieco inne zastosowanie.

Terapia glinką

Glinki kosmetyczne mają przede wszystkim działanie lecznicze. Co to dokładnie oznacza? Najważniejszą funkcją glinki jest detoksykacja. Właściwości magnetyczne sprawiają, że glinka usuwa zanieczyszczenia z powierzchni skóry. Dodatkowe działanie bakteriobójcze oraz pozytywny wpływ na gojenie się ran sprawiają, że maseczki z glinki są dedykowane przede wszystkim młodzieży zmagającej się z problemem trądziku.

Maseczka z glinki – jak ją stosować?

Istnieje kilka ważnych zasad dotyczących stosowania maseczki z glinki. Najczęściej popełnianym błędem jest pozostawienie maseczki aż do utworzenia się suchej skorupy. Niestety w ten sposób maseczka może przynieść więcej szkody niż pożytku. Warto mieć w łazience atomizer i po prostu spryskiwać maseczkę wodą, gdy tylko pojawią się suche plamy. Najpopularniejszą formą maseczki z glinki jest forma sypka. Należy wymieszać ją z wodą najczęściej w proporcji pół na pół. Warto jednak dodać do niej oleju, który spowolni wysychanie maseczki na twarzy oraz dodatkowo ją odżywi. Oczywiście na rynku można z powodzeniem otrzymać również produkty, które są już gotowe do nałożenia na twarz – nie trzeba ich rozrabiać z wodą. To bardzo wygodne i z pewnością warto rozważyć również taki produkt. Wybór rodzaju maseczki to już bardzo indywidualna sprawa – w sklepach spotkać można maseczki oczyszczające, nawilżające, ujędrniające i wiele wiele innych.