Drzewo Tara – sposób na młodą skórę

Poszukujesz bezpiecznych i ekologicznych rozwiązań, które pomogą Ci poprawić stan skóry? Zarówno kosmetologia, jak i ziołolecznictwo, od lat korzystają z zalet południowoamerykańskiego drzewa Tara (caesalpinia spinosa), naturalnie rosnącego w peruwiańskich Andach. Poznaj unikatowe właściwości tej rośliny.

Wyciąg z nasion drzewa Tara – naturalny sposób na nawilżenie skóry

Caesalpinia spinosa słynie ze swoich właściwości nawilżających, dlatego kosmetyki oparte o występujące w niej substancje są przede wszystkim polecane do pielęgnacji skóry suchej i dojrzałej. Za dobroczynny wpływ wyciągu z  Tara odpowiadają przede wszystkim galaktoammany oraz oligosacharady. Dzięki zawartości tych związków, preparaty zawierające  ekstrakt z drzewa Tara nie tylko silnie nawilżają skórę, wnikając w jej wewnętrzne warstwy, ale także chronią cerę przed utratą wody, tworząc delikatną barierę ochronną. Związki zawarte w wyciągu caesalpinia spinosa opóźniają zarazem procesy starzenia – wygładzają skórę, niwelują szorstkość i sprawiają, że staje się ona bardziej elastyczna. Więcej na: https://sklep.bellita.waw.pl/pl/p/Hagi-Naturalny-Eliksir-Do-Twarzy-Anti-Aging-30ml/1816

Naturalne kosmetyki dla skóry suchej i dojrzałej

Wszechstronne działanie ekstraktu z Tara powoduje, że roślina ta znajduje zastosowanie w rozmaitych preparatach kosmetycznych – m.in. w balsamach do rąk, solach do kąpieli czy odżywkach do włosów.  Dobroczynne właściwości zawartych w Tara substancji wykorzystuje się w kosmetykach do pielęgnacji skóry twarzy, pozwalających zadbać o skórę suchą czy opóźnić procesy starzenia. Przykładem może być hagi eliksir do twarzy –  w kompleksowym składzie eliksiru do twarzy hagi znajdziesz, oprócz ekstraktu z Tara, m.in., kwas hialuronowy, algi czy olej sezamowy.