Baza pod makijaż – must have w każdej kosmetyczce

Baza pod podkład zwana także primerem to bardzo popularny produkt w kuferkach profesjonalnych wizażystek. To od nich bowiem zaczyna się zawsze fachowy make-up, a ich rola w efektownym makijażu jest nieoceniona. Za co Polki pokochały bazy pod pokład i jakie najczęściej wybierają? Poniżej odpowiedź.

Baza pod makijaż – dlaczego powinna się znaleźć w naszej kosmetyczce?

Dobrze dobrana do naszej cery baza pod podkład wyrównuje koloryt i niedoskonałości skóry, zabezpiecza przed promieniowaniem UV oraz odżywia i nawilża naszą cerę. Tak jak sama nazwa wskazuje baza pod makijaż jest podstawą, która jako pierwsza powinna znaleźć się na naszej skórze. Dlatego też powinna być ona odpowiednia dla naszej cery, a jej konsystencja – dogodna, by móc na to spokojnie nałożyć jeszcze make-up.

Jaki podkład pod makijaż wybrać?

Producenci oferują paniom szeroki wybór baz pod makijaż. Najlepiej dokładnie zapoznać się z ich składem i właściwościami, by wybrać odpowiedni produkt do naszej cery. Warto kupić podkład pod makijaż znanej marki, która produkuje kosmetyki do twarzy. Dobrze jest także postawić na produkt ze średniej półki cenowej, gdyż na początku nie wiemy, czy dana baza spełni swoje zadanie na naszej skórze. Osoby, które często malują się w biegu lub poza domem powinny również zwrócić na opakowanie takiego produktu. Lepiej wybrać tubkę niż np. opakowanie z dozownikiem – dzięki czemu nałożenie preparatu na skórę będzie wygodniejsze i dużo bardziej higieniczne.

Cena

Dobry podkład pod makijaż można kupić już od około 30 do 200 zł. Gdzie? W sklepach internetowych, w drogeriach, w znanych sieciówkach z kosmetykami, a nawet w aptekach. Przed zakupem, warto jednak poprosić ekspedientkę o próbkę takiej bazy, by przekonać się, czy jest to produkt odpowiedni dla naszej skóry i czy po jego nałożeniu nie wystąpi na naszej twarzy żadna reakcja alergiczna.